Bilgi Güvenliği Politikamız

Etkili bir güvenlik politikası oluşturmak ve uyumluluğu sağlamak için adımlar atmak, güvenlik ihlallerini önlemek ve azaltmak için kritik bir adımdır. Güvenlik politikamızı gerçekten etkili hale getirmek için, şirketimizde ki değişikliklere, yeni tehditlere, önceki ihlallerden elde edilen sonuçlara karşı bir güncelleme gerçekleştirmekteyiz. Bilgi güvenliği politikanızı pratik ve uygulanabilir hale getirerek müşterilerimize çok daha güvenilir bir şekilde hizmet sunmaktayız. İltur Seyahat Turizm Tic. Ltd. Şti. olarak müşterilerimize hizmet sunarken benimsediğimiz bilgi güvenliği politikamızın çeşitli unsurları vardır. Söz konusu unsurları aşağıdaki gibi detaylı bir şekilde açıklayabilmemiz mümkündür.

Logo

Bilgi Güvenliği Politikası Amacı

  • Firmamızın bilgi güvenliği politikasında ki amacını aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.
  • Ağların, verilerin, uygulamaların ve bilgisayar sistemlerinin kötüye kullanılması gibi bilgi güvenliği ihlallerini tespit etmek ve önlemek,
  • Kuruluşun itibarını korumak ve etik ve yasal sorumlulukları desteklemek,
  • Uygunsuzluk hakkındaki soru ve şikayetlere nasıl tepki verileceği dahil müşteri haklarına saygı göstermek.
Gebze Personel Taşımacılığı
Kocaeli Personel Taşımacılığı

Strateji ve güvenlik için iyi tanımlanmış hedefler üzerinde anlaşmaya varabilmek için yönetim ekibimize bir etkinlik ekleyerek bilgi güvenliği politikamızı geliştirmekteyiz. Bilgi güvenliği üç ana hedefe odaklanmaktayız. Bunlar aşağıdaki gibidir.

  • Gizlilik: Yalnızca yetkisi olan kişiler verilere ve bilgi varlıklarına erişebilir.
  • Bütünlük: Veriler sağlam, doğru ve eksiksiz olmalı ve BT sistemleri çalışır durumda tutulmaktadır.
  • Kullanılabilirlik: Kullanıcılar gerektiğinde bilgilere veya sistemlere erişebilmektedir.